Hakkımızda

Özel Bilecik Edebali Şehir İlkokulu, Özel Bilecik Edebali Kurumlarının ilkokul kolu olarak 2014 yılında, Beşiktaş Mahallesi 195. Sokak Kafadar Villaları MERKEZ/BİLECİK adresinde açılmıştır. Okul, kuruluş felsefesi gereği çoklu eğitime karşıdır. Bu nedenle yalnızca ilkokul birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar eğitim/öğretim vermektedir.

Butik ve nitelikli eğitim/öğretimin Bilecik’teki tek adresi olan Özel Bilecik Edebali Şehir İlkokulu, bir şubede en çok on altı öğrenciyi okutmaktadır. Bir ders süresinin kırk dakika olduğu ülkemizdeki eğitim/öğretim modelinde, sınıf öğretmeninin öğrencilere eğitim/öğretim müfredatını yetkin bir şekilde aktarması kriteri, sınıf sayılarının belirlenmesinde temel unsur olmuştur.

Butik eğitimin önemi, ülkemizde yeni yeni anlaşılmaktadır. Özellikle bilişsel düzeyi yüksek öğrencilerin yeteneklerinin, farklılıklarının kavranabilmesi, hiçbir öğrencinin gözden kaçmaması, sınıftaki öğrenci sayısıyla doğrudan ilgilidir. Bu anlamda Özel Bilecik Edebali Şehir İlkokulu, her yıl sınırlı sayıda öğrenciye, temel eğitimi nitelikli bir şekilde vermektedir.

Özellikle ilkokul seviyesindeki öğrencilerin, kendi akranlarıyla  oynayabilecekleri, çeşitli spor  faaliyetleri gerçekleştirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri sınıf dışı alanlara sahip olmalarının önemini çok iyi biliyoruz. Bu ilgiyle Özel Bilecik Edebali Şehir İlkokulu, çok geniş bir okul
bahçesine sahiptir. Aynı zamanda okul bahçesinde çocukların çeşitli sebze ve meyveleri yetiştirebilecekleri, bazı deney ve gözlem yapabilecekleri, toprakla buluşabilecekleri bölünmüş mini bahçeler de bulunmaktadır.

Öğrenmenin yalnızca müfredatla sınırlı olmadığını ve öğrencilerimizin her şeyden önce çağın gereklerine uygun, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, öz güveni yüksek, tam donanımlı bireyler olarak yetişmesi gerekliliğinin farkındayız. Bu farkındalığımızla ve yetkin öğretmen kadromuzla belli bir öğrenci ve veli portföyüne yılmadan, butik ve nitelikli eğitim/öğretim imkanı sunuyoruz.